تبلیغات
.:۩ اتمسفر ۩:. - رونمایی از اولین پیوند صورت در جهان !!!
دوشنبه 21 اردیبهشت 1388

رونمایی از اولین پیوند صورت در جهان !!!

   نوشته شده توسط: بهنام الدوله    نوع مطلب :حوادث ،

 


تا پیش از برگزاری كنفرانس خبری دیروز هیچكس نمی دانست كانی پس از عمل چه شكل و شمایلی پیدا كرده است.
"كانی كالپ" زن 46 ساله امریكایی كه پنج ماه پیش تحت اولین عمل جراحی پیوند صورت در دنیا قرار گرفته بود، چهارشنبه در برابر رسانه های جمعی رونمایی شد.
به گزارش خبرگزاریها، پنج سال پیش ، شلیك مستقیم گلوله به صورت كالپ كه از اهالی ایالت اوهایو است، حفره ای بزرگ در وسط صورت او ایجاد كرده و همین وضع، موجب شده بود او بخاطر این چهره زشت پس از مرخص شدن از بیمارستان، خود را در خانه محبوس كند.
پزشكان امریكایی پنج ماه قبل اولین جراحی پیوند صورت دنیا را روی كالپ انجام دادند و او عاقبت  در برابر دوربین رسانه ها قرار گرفت تا نتیجه تلاش پزشكان بیمارستان دانشگاه كلیولند را در معرض قضاوت جهانیان قرار دهد.
تصویر سمت چپ ، چهره كانی را قبل از عمل جراحی و عكس سمت راست او را در نشست خبری دیروز در دانشگاه كلیولند نشان می دهد. تصویر بالا هم مربوط به زمانی است كه او هنوز دچار صدمه ناشی از شلیك گلوله به صورتش نشده بود.
تا پیش از برگزاری كنفرانس خبری دیروز هیچكس نمی دانست كانی پس از عمل چه شكل و شمایلی پیدا كرده است.
عمل جراحی پیوند صورت كانی 22 ساعت طول كشید و تیمی 40 نفره از پزشكان 80 درصد چهره او از جمله ماهیچه ها، بخشی از استخوانها و عروق خونی را با صورت فردی دیگر كه بر اثر حادثه جان خود را از دست داده بود، جایگزین كنند.
هزینه این عمل حدود 300 هزار دلار بود كه دانشگاه كلیولند آن را پرداخت كرده است.
آنچنانكه كانی می گوید او در ژانویه سال جاری میلادی برای اولین بار پس از حدود پنج سال به یمن صورت و فك جدیدش موفق به خوردن غذا شد.

 


انجمن‌های وب‌زیست - لینك باكس تمام اتوماتیك وب‌زیست - فروشگاه - سیستم چت و گفتگو